ZOO Bratislava organizuje koncom apríla benefičný beh oRUNgutan

Zoologická záhrada (ZOO) Bratislava organizuje 27. apríla benefičný oRUNgutan beh. Ako informuje hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová, jeho cieľom je získať prostriedky na vylepšenie pavilónu primátov, domova mláďaťa orangutana sumatrianskeho a jeho rodičov. „Tento ohrozený druh sa na Slovensku vyskytuje len v bratislavskej ZOO," priblížila.

21.03.2024 09:00
debata

Behu sa môžu zúčastniť rodiny s deťmi, amatérski aj profesionálni bežci. „Najdlhšie trate ponúknu účastníkom prístup na neobvyklé miesta v ZOO s úchvatnými výhľadmi na panorámu Bratislavy," poznamenala Ritterová. Na všetky disciplíny sa treba vopred registrovať na webe https://www.vysledkovyservis.sk/orangutan-run. Prvé kolo prihlasovania končí 21. apríla. Do tohto termínu je cena štartovného pre dospelú osobu 20 eur a pre dieťa do 12 rokov 10 eur.

Detské disciplíny sú tri s postupným štartom od 10.15. Disciplíny pre dospelých sa začínajú od 11:00. „Obe sú súťažné, merané čipom a v každej sa oceňujú prvé tri miesta," spresnila hovorkyňa. Výťažok z behu bude použitý na ďalšie zlepšenia pavilónu primátov, v ktorom už realizovali niektoré úpravy ako výmenu bezpečnostných skiel v interiéri, inštaláciu napájačiek pre zvieratá vo vonkajších aj vnútorných výbehoch, či výsadbu zelene v návštevníckej časti pavilónu.ZOO Bratislava plánuje aj ďalšie zmeny na zvýšenie komfortu zvierat, ako je výmena súčasnej podlahy za biopodlahu, zväčšenie vnútorných výbehov či inštaláciu nových preliezok pre zvieratá v interiéri. Počítajú aj s novou výsadbou vo vonkajších výbehoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #ZOO Bratislava