Deti budú v ZOO počas Veľkej noci hľadať vajíčka

ZOO Bratislava je otvorená každý deň aj počas Veľkej noci. Ako informuje hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová, počas veľkonočných prázdnin bude pre návštevníkov pripravený zaujímavý program – komentované kŕmenia, vzdelávací ostrov o migrácii vtákov, ale aj veľkonočná areálová hra Hľadanie vajíčok.

28.03.2024 15:15
debata

„Návštevníci sa môžu tešiť až na 31 komentovaných kŕmení pri 22 druhoch zvierat," priblížila hovorkyňa. Počas veľkonočného piatku bude návštevníkom k dispozícii vzdelávací ostrov venovaný téme migrácii vtákov. Vzdelávací ostrov bude situovaný od 10.00 do 15.00 nad výbehom žiráf.

„Súčasťou vzdelávacieho ostrova je aj ZOOlovoc, kam môžu návštevníci priniesť veľkonočnú mrkvu alebo jabĺčka pre zvieratá," doplnila.

Najmä pre deti je pripravená areálová hra Hľadanie vajíčok, ktorá sa začína v sobotu, 30. marca. V areáli ZOO bude poschovávaných až 200 dekoračných vajíčok.

„Návštevníci si ich môžu zobrať domov ako súčasť svojej veľkonočnej výzdoby," poznamenala Ritterová. Ako dodala, keď nájdené vajíčka prinesú ukázať do Zooshopu, dostanú za ne malú odmenu.

Areálová hra sa bude konať až do nájdenia posledného vajíčka.

debata chyba
Viac na túto tému: #ZOO Bratislava