V Makarskej sa začali tvrdo vysporadúvať s ľuďmi, ktorí blokujú miesto na pláži

27.07.2017 10:00

Úrady v známom dalmátskom letovisku Makarská sa rozhodli rázne vysporiadať s ľuďmi, ktorí ostatným rekreantom blokujú miesto pri mori.

Podľa serveru večernji.hr v stredu ráno do akcie vyrazili zamestnanci miestnych technických služieb, ktorí z pláží odstránili desiatky plastových ležadiel a uterákov. Tie tam nechali turisti cez noc, aby si „rezervovali“ svoje obľúbené miesto blízko mora, či naopak v tieni.

Makarská túto rozšírenú prax, s ktorou bojujú aj ďalšie mestá po celom chorvátskom či talianskom pobreží, zakázala vyhláškou, ktorú sa teraz rozhodla tvrdo vymáhať.

„Zaviesť na plážach poriadok nezvládneme z noci do rána, ale je to jedna z našich priorít. Naša pláž je totiž to najdôležitejšie, čo môžeme turistom ponúknuť,“ komentoval zástupca starostu Makarskej Dražen Nemčić akciu, ktorá nemilo prekvapila majiteľov odstránených ležadiel a osušiek.

„Podobné akcie plánujeme aj ďalej, kým budú potrebné. Dúfam však, že podobných prípadov bude stále menej a menej,“ dodal Nemčić.

Radnica letoviska Makarská, ktoré patrí k najobľúbenejším cieľom návštevníkov Jadranu, ale nebojuje len so zaberaním miesta na plážach spravovaných mestom. Tabule rozmiestnené na plážach zakazujú aj ďalšie aktivity, ktoré môžu obťažovať turistov – od predaja všelijakého tovaru cez kempovanie až po odhadzovanie cigaretových ohorkov mimo koša.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pláž #Chorvátsko #Dalmácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku