Grécko v obavách: Ohniská koronavírusu by v lete na ostrovoch znamenali katastrofu

Grécke ministerstvo pre civilnú ochranu a krízový manažment vydalo cez víkend prísne varovanie, podľa ktorého by vyvrcholenie pandémie koronavírusu na gréckych ostrovoch počas leta znamenalo "katastrofu". Informujú o tom grécke médiá.

31.05.2021 14:35

„Nič sa ešte neskončilo a bolo by to katastrofálne, keby sme mali lokálne ohniská, nieto ešte na ostrovoch alebo v turistických destináciách,“ povedal podľa gréckeho servera ekathimerini.com námestník ministra pre civilnú ochranu a krízový manažment Nikos Hardalias počas návštevy ostrova Korfu.

Zároveň zdôraznil, že verejnosť naďalej musí nosiť rúška, dodržiavať fyzickú vzdialenosť a vyhýbať sa zhromaždeniam, ktoré nie sú nevyhnutné.

„Toto je odporúčanie, požiadavka pre všetkých. Všetci musíme ísť dobrým príkladom. Apelujem na každého, prosím, dodržiavajte opatrenia,“ dodal Hardalias a zároveň vyzval ľudí, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu.

V Grécku sa v polovici mája oficiálne začala dovolenková sezóna. Podľa vládnych nariadení sa musí každý, kto pricestuje na grécke ostrovy letecky alebo po mori, preukázať potvrdením o očkovaní alebo negatívnym testom na COVID-19. Opatrenia platia zatiaľ do 7. júna.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Grécko