Lyžiarske strediská lákajú zľavami

19.03.2008 10:43
lyžovačka
S radosťou na lyže prvýkrát v tejto sezóne Autor: ,

Milovníci športovania na snehu veria, že štyri dni voľna počas veľkonočných sviatkov alebo šesťdňové prázdniny využijú na poslednú väčšiu tohtoročnú lyžovačku. Lyžovačka bude na Veľkú noc najmenej v 45 strediskách Slovenska, niektoré sa snažia prilákať lyžiarov balíkmi zliav. Spustiť vleky sa chystajú aj menšie strediská, ktoré boli už počas pracovných dní odstavené. Ochladenie a avizované sneženie v najbližších dňoch praje nádejam majiteľov vlekov na posledné dobré zisky v tejto sezóne.

„V súčasnosti je v prevádzke 40 stredísk. Predpokladám, že podmienky na lyžovanie sa do Veľkej noci nezmenia k horšiemu. Počasie strediskám praje, takže k teraz otvoreným určite pribudnú aj niektoré stredne veľké areály,“ hovorí Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour, ktorá sleduje situáciu na zjazdovkách.

Šéf Parku Snow Štrbské Pleso, ktoré patrí medzi šesť lyžiarskych stredísk Slovenska najvyššej kvality s piatimi hviezdičkami, Ján Gavalier hovorí, že v predchádzajúcich dňoch sa podmienky na lyžovanie ešte zlepšili. „Cena lístkov v predchádzajúcich dvoch týždňoch klesla o sto korún, mali sme jarné zľavy. Pred Veľkou nocou sa znova vrátia pôvodné ceny,“ hovorí. Celodenný lístok pre dospelého stojí 690 korún.

Zľavy pripravujú Tatranské lanové dráhy v dvoch strediskách vo Vysokých Tatrách,nad Starým Smokovcom alebo nad Tatranskou Lomnicou. „Šesťdňový lístok bude za cenu štvordňového, čiže necelých 2 500 korún. Je to zľava takmer 30 percent. A lyžiar dostane k skipasu aj bonus v hodnote tisíc korún na jedlo v reštauráciách, požičovňu lyží, lyžiarsku školu či nočné sánkovanie,“ vysvetľuje Dana Velecká z Tatranských lanových dráh.

Firma prevádzkuje aj najznámejšie lyžiarske stredisko s najdlhšími lyžiarskymi traťami na Slovensku Jasná Nízke Tatry či stredisko Liptovská Teplička. V Tepličke znížili cenu štvorhodinového lístka na 290 korún. V Jasnej bude z oboch strán Chopku platiť rovnaká zľava ako vo Vysokých Tatrách, na juhu za šesťdňový lístok s bonusom lyžiar ušetrí približne 500 korún.

„Teraz je v našich strediskách v prevádzke 26 kilometrov zjazdoviek. V Lomnickom sedle počítame s lyžovačkou až do 11. mája. Je to najvyššie položené lyžovanie na Slovensku. Treba však rátať, že v polovici apríla je v Tatranskej Lomnici dvojtýždňová obnova lanoviek,“ hovorí Velecká.

Lyžovať sa bude na Veľkú noc aj v ďalšom päťhviezdičkovom stredisku Snowparadise Veľká Rača. „Máme rezervovanú už asi tretinu ubytovacích kapacít,“ dodala manažérka strediska Jarmila Hlavová. V stredisku tento týždeň návštevníci lyžovali za zľavnených 600 korún na deň. Od štvrtka však cena poskočí na pôvodných 750 korún. „Možno cenová akciu zavedieme aj v pondelok, ale o tom ešte nie je rozhonuté,“ dodala Hlavová. Pre lyžiarov na Veľkej Rači prichystali večerné lyžovanie, nielen v piatok a sobotu, ale aj v nedeľu večer.

Lacnejšie lyžovanie je aj v ďalších strediskách, napríklad vo Vrátnej je už dva týždne dvadsaťpercentná zľava a na Kubínskej holi stojí celodenný lístok 350 korún. Donovaly ponúknu od Veľkonočného pondelka zasa 50-percentnú zľavu na všetky skipasy.

V predchádzajúcich dňoch už skončili sezónu pre nedostatok snehu napríklad v stredisku Drienica, Meander Skipark Oravice, Brezovica, Krahule, Skipark Vyšné Ružbachy a lyžovať sa nebude ani v stredisku Mlynky-Biele Vody.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku