Top 10 destinácií pre cestovateľov vo veku 50+

, 31.10.2018 07:00
seniori, staroba, bicyklovanie, cyklistika,...
Kam cestujú starší turisti? Autor:

Kam sa najradšej vyberajú päťdesiatnici, sa rozhodla zistiť britská cestovná agentúra Pettitts Travel. Z jej nového rebríčka, ktorý nazvala Silver Years Travel Index, vyplynulo, že najobľúbenejšou krajinou tejto generácie je Japonsko.

Rebríček berie do úvahy všetky faktory, ktoré opýtaní považovali za dôležité. Respondenti hodnotili krajiny na základe atraktivity prírodných zaujímavostí, historických pamiatok, dostupnosti a bezpečnosti.

Rozhodujúce bolo tiež, či sa krajina nachádzala na ich „zozname snov“.

Japonsko sa umiestnilo na vrchole rebríčka vďaka tomu, že sa objavilo takmer v každom zozname snov týchto turistov. Pridalo mu aj to, že má mimoriadne nízku úroveň kriminality a ponúka nekonečné množstvo zaujímavých historických miest.

Prvú päťku rebríčka doplnilo Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko a Chorvátsko. Zaujímavé je, že Taliansko sa objavilo na vrchole rebríčka top destinácií najmladšej, takzvanej digitálnej generácie.

Tu je top 10 destinácií „striebrovlasých“ cestujúcich:

  1. Japonsko
  2. Nemecko
  3. Taliansko
  4. Švajčiarsko
  5. Chorvátsko
  6. Španielsko
  7. Portugalsko
  8. Kanada
  9. Francúzsko
  10. Grécko

Columbusdirec­t.com; Womanandhome.com; Sg.style.yaho­o.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cestovanie #cestovateľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku