Žiadne plavky, alkohol na verejnosti či psy bez vôdzky v Splite! Za porušenie bude pokuta do 150 eur

Miestni obyvatelia a turisti sa už nebudú môcť prechádzať po uliciach chorvátskeho mesta Split iba v plavkách. Tamojšie úrady totiž prijali novú vyhlášku, na základe ktorej dostanú previnilci pokutu vo výške 150 eur, ak budú chodiť po meste bez trička alebo iba v bikinách. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA.

30.01.2023 07:00
NEPOUZ Split Foto:
Split
debata

Nová vyhláška vstúpila do platnosti 1. januára a ľudia, ktorí porušia tieto predpisy, budú musieť zaplatiť spomínanú pokutu.

Pokutu v rovnakej výške 150 eur budú musieť zaplatiť aj tí ľudia, ktorí budú piť alkohol na verejných miestach. Pokuta sa bude udeľovať tiež za prechádzku so psom, ktorý nebude na vôdzke, a to približne 66 eur.

chorvátsko, zadar, leto, dovolenka Čítajte viac Zadar vydal zákaz plaviek: Do historického centra v bikinách či bez trička nechoďte

Svetoznáme letovisko Dubrovník zaviedlo podobné predpisy v roku 2020, predovšetkým pokuty pre ľudí, ktorí sa prechádzajú po starej, historickej časti mesta v plavkách.

Teraz nasleduje príklad Dubrovníka aj Split, jedno z hlavných turistických letovísk na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Po meste už osadili značky, ktoré ukazujú, aké oblečenie nie je vhodné v uliciach.

NEPOUZ Split Čítajte viac Žralok zabíjal v Chorvátsku naposledy v '74. Jadran je aj dnes plný predátorov, asi 300 ich je len pri Splite chobotnica, akvárium Čítajte viac Pozor na hlavonožce v Jadrane: Pri Splite je v mori 100 000 chobotníc Chorvátsko, Dubrovník, Čítajte viac Najluxusnejšie mestá sveta: Hviezdia európske destinácie, 10. je Dubrovník Zadar, Chorvátsko Čítajte viac Aj my chceme most! Pri Zadare plánujú ďalší veľký projekt za 452 miliónov. Kto si brúsi zuby na zákazku?
debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #Split