Ako vyzerá najdrahší podvodný hotel s rybami okolo postele? A tá toaleta!

Hotely máme klasické, nad vodou, na vrcholoch štítov, bez strechy a múrov, ale aj podvodné. Ich steny sú zo skla, aby si návštevníci mohli dokonale vychutnať úchvatný pohľad na morský svet - a to priamo z pohodlia postele či dokonca počas použitia záchodu.

27.03.2024 06:00
debata

Unikátna izba Muraka ponúka 5-hviezdičkový zážitok – izbu obklopujúcu ryby, oceán, ktorý sa jemne hojdá priamo okolo vašich presklených stien.

Najdrahšia podvodná hotelová izba na svete ponúka hosťom nevídané zážitky. Samozrejme, ani cena za toto divadlo nebude nízka – najdrahšia podmorská izba stojí na noc 20 000 eur. A to jej cena už od prvého uvedenia na trh v roku 2018 klesla zo šialených 55 000 eur.

Hotelová izba, ktorá sa nachádza pod ostrovom Rangali v Indickom oceáne, vás zavedie do 5-metrovej hĺbky a odhalí neuveriteľné dno pri čarovných Maldivách.

Ani samotný vstup do izby nebude, prirodzene, obyčajný. Kto sa chce dostať tak hlboko pod vodu, do hlavnej spálne hotela, musí a zviezť špeciálnym súkromným výťahom alebo zostúpiť po drevenom točitom schodisku pod hladinu.

Tam už na ľudských nocľažníkov čakajú tisíce rýb, ktoré hľadia cez úplne priehľadné steny priamo na nich. Vďaka priehľadnému stropu aj stenám na všetkých stranách si hostia môžu dopriať úžasný 180-stupňový výhľad na neustále sa meniace pestré okolie.

Ak náhodou nie je aktuálny výhľad z postele dostatočne číry, je tu aj osobný tunel, ktorý slúži ako vyhliadková plošina.

Horná časť

Úžasný podvodný apartmán je postavený priamo na morskom dne a je dokonalým dovolenkovým domom pod vodou. Zariadenie zodpovedá vysokému počtu hviezdičiek – nechýba luxusný nábytok, skvele zásobený minibar a pohodlná posteľ a pohovka.

Ani horné poschodie nie je nezaujímavé: vyššia časť má výhľad priamo na magický oceán, čo znamená, že počas sedenia na toalete či čistenia zubov si hostia môžu vychutnať pohľad na prevaľujúce sa vlny.

Na hornej „palube“ sa ešte nachádza teraz sa s nekonečným bazénom.

Aj ďalšie

Muraka je súčasťou kolekcie hotelov na ostrove Rangali, ktoré patria pod rezort Conrad Maldives Rangali Island. Ich súčasťou je aj prvá podmorská reštaurácia na svete – Ithaa – ktorá bola otvorená už v roku 2005.

A zdá sa, že s podmorskými apartmánmi developeri neskončili – ďalší sa plánuje v Červenom mori, bude to podvodná pyramída.

===== Tu je niekoľko ďalších podmorských hotelových izieb. Koľko za zážitok s rybami zaplatíte? ===== * Atlantis, The Palm - Dubaj, Spojené arabské emiráty Hotel Atlantis, The Palm v Dubaji je známy svojimi podmorskými apartmánmi nazývanými „Neptune Underwater Suite“. Cena za jednu noc sa pohybuje okolo 7 000 - 10 000 dolárov. {* embed="instagram" | caption="true" | src="https://www.instagram.com/p/CJTZxlCAX3a/?img_index=3" *}
  • The Manta Resort – Tanzánia

Tento rezort sa nachádza na ostrove Pemba v Tanzánii a ponúka unikátne podvodné izby nazývané „Underwater Room“. Cena za jednu noc sa pohybuje okolo 1 500 – 3 000 dolárov.

  • Lovers Deep Submarine – Karibik

Lovers Deep je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka podmorské zážitky vo forme podvodného hotela. Cena za jednu noc sa pohybuje okolo 150 000 – 250 000 dolárov.

  • Poseidon Undersea Resort – Fidži

Tento plánovaný rezort na ostrove Katafanga na Fidži má ponúknuť podvodné izby nazývané „Poseidon Mystery Island“. Cena za jednu noc sa odhaduje na 15 000 – 30 000 dolárov (v súčasnosti je ešte vo výstavbe).

Albánsko, Ksamil, dovolenka, more, turizmus, cestovanie, pláž, západ slnka, večer Čítajte viac Objavili sme Maldivy Európy! Budete ľutovať, že tento exotický raj ešte nepoznáte Lofoty, Nórsko, Nusfjord, Zuzana Minarovičová Čítajte viac Diablov ostrov patril kráľom, bol polepšovňou i väzením. Predáva sa za 2,7 milióna Marmaris, Turecko, more, dovolenka, člny, prístav, lode, cestovanie, turizmus, Čítajte viac Lacno a dobre? V týchto 3 destináciách Európy zaplatíte za dovolenku najmenej

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hotel #Maledivy