Dedko strávil na letisku 9 mesiacov. Ako sa zachoval personál, ho zaskočilo

Slávny film Terminál, v ktorom hviezdil Tom Hanks, sa inšpiroval príbehom Iránca Nasseriho, ktorý žil na letisku Charlesa de Gaulla niekoľko rokov. Podobný prípad sa udial aj v Bologni.

28.03.2024 06:00
debata (1)

Osemdesiattriročný Arnaldo strávil na letisku v severotalianskom meste deväť mesiacov, personál letiska sa mu za ten čas stal druhou rodinou.

Ako sa dôchodca vôbec k životu na letisku dostal a prečo sa tam presťahoval?

Senior začal na letisku bývať keď si už nemohol dovoliť platiť nájom. Vysoké životné náklady, ktoré jeho dôchodok nepokrýval, ho prinútili nájsť bizarné riešenie životnej situácie. Na ulici žiť nechcel, a tak si našiel miesto v budove letiska, kde je teplo, k dispozícii sú sociálne zariadenia aj obchody.

Zamestnanci letiska Marconi, siedmeho najväčšieho v Taliansku, si ho rýchlo všimli a začali ho navštevovať s darčekmi – darovali mu spací vak, nosili mu kávu aj jedlo. Novinový stánok na letisku mu pravidelne nechával noviny, ktoré si mohol každý deň prečítať.

Arnaldo môže v niečom pripomínať postavu vo filme Terminál, ale tu dôchodca uviazol na letisku skôr kvôli chudobe ako byrokracii.

Senior, ktorý pochádza z ostrova Sicília, je teraz obyvateľom Bastiglie v provincii Modena. Vlani v lete si uvedomil, že už zo svojho dôchodku nezvláda platiť nájomné, a tak musel svoj domov opustiť. Skončil pri letisku Marconi v Bologni – najprv totiž prespával vonku s tým, že nechce „byť na obtiaž“. Keď však prišla zima, na ulici už nevydržal. Presťahoval sa teda do odbavovacej časti letiska.

Tam ho čakalo prekvapenie. Namiesto vyhadzovu, ktorého sa obával, mu personál letiska mu začal nosiť teplú kávu a jedlo, darovali mu aj hrejivý spací vak.

Šťastný koniec?

Takto žil Arnaldo na letisku celých 9 mesiacov a spriatelil sa so zamestnancami, ktorí mu skutočne prirástli k srdcu. Po trištvrte roku zasiahla samospráva Bologne, ktorá sa o osude tohto dôchodcu dozvedela až z médií.

Najprv ho úrady ubytovali v miestnom hoteli, čo tiež nie je ideálny domov, ale vlastná posteľ, kúpeľňa a súkromie je rozhodne krokom k lepšiemu.

Ďalej sa mu mesto usiluje nájsť trvalý domov. Azda sa Arnaldove dobrodružstvo skončí šťastne a dedko nájde zaslúžené pohodlie.

lietadlo, letisko, cestovanie, turizmus Čítajte viac Najväčšie letisko sveta bude kolosálne. Do roku 2050 vybaví 250 miliónov cestujúcich ročne dovolenka, lietanie, letisko Čítajte viac Môžete odmietnuť váženie? Kontroverzné praktiky zavádza čoraz viac dopravcov KĽDR, Rusi, turisti Čítajte viac KĽDR privítala 100 turistov z Ruska. Nejde o "tradičnú zájazdovú skupinu"

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #letisko #bezdomovec #Dôchodcovia #terminál #Bologna