Skvelé správy: Záujem cestovateľov o zimné dovolenky sa strojnásobil

Napriek zložitej epidemiologickej situácii záujem cestujúcich o lety neutíchol ani počas tejto zimy.

19.12.2021 12:50
Taliansko, Miláno, Vianoce, Foto: ,
Ľudia v galérii pri milánskom dóme. Ilustračné foto.
debata

Podľa globálnych dát travel-tech spoločnosti Kiwi.com sa od decembra 2021 do začiatku januára 2022 počet rezervácií na celom svete medziročne zvýšil viac ako trojnásobne.

Aktuálne rezervácie Slovákov na vianočné obdobie sú v porovnaní v minulým rokom takmer osemkrát vyššie.

Všeobecný záujem cestovateľov o zimné cestovanie do zahraničia sa tento rok zvýšil.

V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019, teda pred pandémiou, zaostávajú podľa spoločnosti celosvetové rezervácie od 1. decembra tohto roka do 2. januára 2022 len o 7,5 %. Počet tohtoročných rezervácií je zároveň viac ako trojnásobne vyšší než v roku 2020.

„Celosvetové rezervácie na tohtoročnú zimnú dovolenkovú sezónu sa blížia k číslam z roku 2019 a v porovnaní s minulým rokom vzrástli mnohonásobne. Veríme, že tomuto pozitívnemu trendu napomáha nielen postupné očkovanie populácie a pokračujúce obnovovanie priamych leteckých spojení, ale aj skutočnosť, že cestujúci si na opatrenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu zvykajú a nerušia svoje cesty v takej miere, ako vlani,“ skonštatovala Eliška Řezníček Dočkalová z Kiwi.com.

Vladimir Putin, Rusko, voľby, moskva Čítajte viac Ježiško Putin? Rozdal Rusom zlatý iPhone, lyže, dovolenku. Malý Sibírčan dostal kravu

Rastúci záujem o cestovanie do zahraničia potvrdzujú aj údaje partnerskej spoločnosti Booking.com.

Podľa nich sa tento rok počet rezervácií ubytovania zákazníkmi, ktorí cestujú prostredníctvom Kiwi.com, zvýšil o viac ako 38 % v porovnaní s rokom 2019.

Priemerná dĺžka pobytu je približne 3,8 dňa, pričom cestujúci si najčastejšie vyberajú ubytovanie v hoteloch, po ktorých nasledujú apartmány a hostely.

Z hľadiska počtu celosvetových rezervácií patrili medzi hlavné destinácie USA, Španielsko, Taliansko, Spojené kráľovstvo a Francúzsko.

Okrem tradičných dovolenkových miest, ako napríklad Londýn, Budapešť, Paríž, Miláno a Barcelona, cestujúci prejavujú čoraz väčší záujem aj o exotickejšie miesta, najmä o cesty do Kuala Lumpur, Istanbulu, do Mexico City a Manily.

Podľa dát z vyhľadávaní na Kiwi.com tiež stúpa záujem o cestovanie napríklad do New Yorku, Dubaja, Bangkoku a Sao Paula.

peniaze, výhra, vklad, úroky Čítajte viac Je tu nový fenomén, ľudia minú tento rok na cestovanie o 20 % viac ako vlani

Spoločnosť zaznamenáva rastúci záujem o cestovanie do zahraničia aj zo strany slovenských cestovateľov.

V porovnaní s minulým rokom sú aktuálne rezervácie Slovákov na vianočné obdobie takmer osemkrát vyššie.

Najčastejšie rezervované lety sú do Kyjeva, Londýna, Prahy, Dublinu a Milána.

Rovnako výrazný je aj dopyt po teplejších destináciách, pričom medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov podľa dát spoločnosti patria Atény, Dubaj, Lanzarote a Madrid.

Kansas, Mesiac, kolotoč, farby, zábava, lunapark Čítajte viac Najväčšie ruské kolo má štvrť kilometra! Z ostatných spravilo liliputánov expo7 Čítajte viac Dubajské EXPO láka monumentálnosťou. Slováci sa v ňom nestratili potápač, potápanie, Libanon, plutby, skafander, Čítajte viac Otvorili najhlbší bazén sveta a potopené mesto. Po vynorení nesmiete na mrakodrap!
debata chyba
Viac na túto tému: #zimná dovolenka